conticom.pl conticom.pl conticom.pl

Ubezpieczenia OC, AC, NNW

SUPER OFERTA NA SAMOCHODY DO LAT 5

 • • atrakcyjne pakiety dla poszczególnych marek samochodów
 • • super pakiet OC, AC, NNW, Assistance dla osób do 25 lat nie posiadających zniżek
 • • zniżka za zniżkę - za wypracowaną zniżkę w OC możemy zaproponować zniżki w AC
 • • korzystna oferta dla osób z dobrym/bezszkodowym przebiegiem ubezpieczenia

learn more

Ubezpieczenie mieszkania lub domu

ATRAKCYJNE OFERTY NA UBEZPIECZENIE

 • • mieszkania
 • • domu
 • • domu w trakcie budowy

learn more

Ubezpieczenia dla firm

UBEZPIECZENIE FIRMY

 • • kompleksowe ubezpieczenia firm
 • • ubezpieczenie majątku firmy
 • • ubezpieczenia pracowaników
 • • ubezpieczenie podróży służbowych

learn more

Nasza lokalizacjaPokaż Ubezpieczenia IR na większej mapie

Skontaktuj się z nami

Osobiście:

Nasza agencja znajduje się w Gdyni Obłuże przy ul. Unruga 39 (I piętro - pawilon handlowy)

Telefonicznie:

Telefon: +48 58 782 20 36
Tel. kom.: +48 502 30 22 69
Tel. kom.: +48 510 06 86 85

Pocztą elektroniczną:
biuro@ubezpieczeniaIR.pl

Co zrobić, gdy chcesz...


Ubezpieczyć mieszkanie lub dom

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu mieszkania lub domu?

 1. ubezpiecz mienie od kradzieży na pierwsze ryzyko - oznacza to, że posiadając mienie o wartości np. 50 tys. zł, możesz ubezpieczyć je od kradzieży na przykład na 30 tys. zł. Dzięki temu zaoszczędzisz na składce (ponieważ ubezpieczenie od kradzieży to najdroższy element polisy mieszkaniowej, a posiadane mienie ruchome ubezpieczysz na tyle, ile złodzieje są w stanie wynieść podczas włamania (ponieważ włamywacze nie wyniosą wszystkiego, co posiadasz, ale przedmioty najcenniejsze i najłatwiejsze do wyniesienia - laptopy, telewizory, sprzęt audio-video, biżuteria, gotówka, itp. Taką formułę ubezpieczenia nazywa się w żargonie ubezpieczeniowym "na pierwsze ryzyko". Pamiętaj przy tym, żeby nie zaniżać przypadkiem wartości mienia ubezpieczonego od ognia i innych zdarzeń losowych, ponieważ np. w pożarze spłonąć ci może cały dobytek. Przykład: wartość wyposażenia ubezpieczana od ognia i innych zdarzeń losowych (pełna wartość wyposażenia): 50 tys. zł, suma ubezpieczenia od kradzieży: 30 tys. zł. Uwaga, jeżeli posiadasz piwnicę i przewidujesz, że budynek, w którym mieszkasz może zostać podtopiony, nie rezygnuj z ubezpieczenia od powodzi.
 2. Nie ubezpieczaj się od zdarzeń, które Cię nie dotyczą - chodzi tu na przykład o trzęsienie ziemi powódź w przypadku mieszkania na 8 piętrze - z wielu polis, choć nie wszystkich, można to ryzyko wyłączyć - wpływa to na zmniejszenie składki. Podobnie bezsensownym wydatkiem wydaje się osobne ubezpieczenie szyb od stłuczenia, gdy po pierwsze, wybicie szyby przez wandali lub dzieci bawiące się piłką jest niemożliwe z jakiegokolwiek powodu, po drugie, w domu nie posiadamy drzwi z szybami, dużych narażonych na przypadkowe stłuczenie luster, witryn, szklanych blatów, czy innych elementów, które są przedmiotem ubezpieczenia szyb.
 3. Zainwestuj w zabezpieczenia - zabezpieczenia przeciwpożarowe i antywłamaniowe to czynniki wpływające na obniżenie składki za polisę. I tak, za drzwi antywłamaniowe z certyfikatem ubezpieczyciele dadzą od 10 do 15 proc. zniżki, za rolety antywłamaniowe można liczyć na 10 proc. zniżki, choć nie we wszystkich towarzystwach. Do najwyższej, bo aż do 30-procentowej zniżki uprawnia nas usytuowanie ubezpieczanej nieruchomości na terenie osiedla strzeżonego lub stały dozór pracownika ochrony. Zniżkę do 20 proc. można liczyć, jeżeli w mieszkaniu posiadamy tryskacze przeciw pożarowe lub system alarmowy, który wywołuje alarm w miejscu ubezpieczenia oraz jest podłączony do grupy interweniującej lub policji.
 4. Porównaj przynajmniej 3 oferty zanim podejmiesz decyzję, jaką polisę wybierasz. Analiza porównawcza warunków może nie być prosta ponieważ warunki różnych towarzystw nie mają niestety wspólnego mianownika, ale warto poświęcić na nią przynajmniej kilka godzin. Jeżeli podczas lektury OWU mamy jakieś wątpliwości, najlepiej od razu to wyjaśnić z agentem, który przedstawił ofertę. Można uciec się też do fortelu polegającego na tym, że przedstawiamy agentowi towarzystwa X ofertę towarzystwa Y i każdemu przedstawić jego propozycję oraz argumenty, dlaczego mamy się zdecydować właśnie na jego ofertę.
 5. Zapytaj o dodatkowe zniżki - powiedz agentowi, że oferta jest za droga i zapytaj o dodatkowe zniżki. Często zdarza się, że agenci nie proponują klientowi od razu najtańszego wariantu, zostawiając sobie swobodę obniżenia składki w momencie, gdy klientowi "będzie za drogo" - ci, którzy nie zapytają, płacą drożej. Jeżeli agent odpowie, że nie może już więcej obniżyć składki, przynajmniej będziemy mieli pewność, że zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby obniżyć swój koszt ubezpieczenia.
 6. Zapłać składkę za cały rok z góry - otrzymasz od 5 do 15 proc. zniżki. Na tę kwestię możemy popatrzeć również z innego punktu widzenia, a mianowicie - korzyści płynących z rozłożenia wydatków w czasie - wówczas właśnie rozłożenie składki na raty będzie korzyścią dla klienta. Tak czy inaczej warto się jednak dowiedzieć, ile dokładnie nasz ubezpieczyciel przewiduje bonusu za jednorazową opłatę składki.
 7. Kup polisę w pakiecie - np. z ubezpieczeniem samochodu, a otrzymasz dodatkowe zniżki nawet do 20 proc. Samo ubezpieczenie nieruchomości będzie Cię wówczas kosztowało mniej. Jeżeli jednak mamy np. najtańsze OC w mniej renomowanym towarzystwie ubezpieczeń, a mieszkanie chcemy ubezpieczyć w droższym - bardziej renomowanym, warto przekalkulować, czy rzeczywiście zsumowane składki za oba ubezpieczenia w oddzielnie będą droższe niż pakiet w tym droższym towarzystwie.


Ubezpieczenie mieszkania to:
 1. Ubezpieczenie na wypadek pożaru - nie pozwól, aby dorobek całego Twojego życia spłonął w ciągu kilku godzin.
 2. Tanie i pełne ubezpieczenia pod kredyt, pewność akceptacji przez polskie banki - również dla domu w trakcie budowy.
 3. Chroń swój dom, abyś w razie nieszczęścia nie znalazł się na bruku.
 4. Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym - na wypadek zalania mieszkania sąsiada.
 5. Nie będziesz obawiał się o swój dobytek w czasie burzy, ulewy, gradu, powodzi, huraganu i innych zdarzeń losowych.
 6. Ochronie ubezpieczeniowej podlegają również: meble, odzież, sprzęt elektroniczny, audiowizualny, fotograficzny czy komputerowy.
 7. Ubezpieczenie piwnic i garaży, przybudówek, ogrodzeń, murów i bram.
 8. Ochrona przed szkodami powstałymi wskutek gwałtownej zmiany napięcia w sieci elektrycznej.
 9. Polisa zapewni Ci spokojne wakacje - nie będziesz martwił się o swój majątek.
 10. Home assistance - doraźna pomoc specjalistów takich jak ślusarz, hydraulik, elektryk, ochroniarz, a także zwrot wynikających ze szkody dodatkowych kosztów, takich jak: pobyt w hotelu, koszty transportu i przejazdu oraz pomocy domowej.